standart vidaliFilo standart hava kompresörleri 5,5 hp den 340 hp ye kadar güçlerde, düşük ses seviyesi, yüksek performans ve verim ile küçük, orta ve büyük endüstriyel işletmeler için İmal edilmiştir.  Filo standart vidalı hava kompresörleri,  alman mühendisliği tarafından tasarlanıp imal edilen kalitesi tescillenmiş vidalar kullanır. Büyük sıkıştırma alanına sahip yüksek verimli hassas rotorlara sahiptir.

Devamını oku: Standart Vidalı Kompresörler

aküple vidali kompresor

Filo aküple vidalı kompresörler vida ve elektirk motoru direk aküple kaplin bağlantılı olmakta ve yüksek verim, yüksek performans, uzun ömür ve minimum kayıp düşüncesiyle tasarlanmıştır. Hareket enerji aktarımının kayış kasnak bağlantısı ile yapıldığı sistemlerde görülen enerji kayıpları bu uygulamada büyük oranda ortadan kaldırılmaktadır.

Devamını oku: Aküple Vidalı Kompresörler
depo ustu vidali kompresor depo ustu vidali kompresor

 

Filo depo üstü vidalı kompresörler şirketimizin verdiği 30 yıllık tecrübe ile dünya standartlarına uygun, kaliteli yerli ve yabancı tedarikçileri ve kalite işçilikle beraber size en iyi ve en verimli hizmeti sunmak için her geçen gün büyüyen araştırma geliştirme çalışmaları ile sizin üretiminiz de maksimum performansı ve verimi sağlamanız için vardır.

Devamını oku: Depo Üstü Vidalı Kompresörler

Gaz Soğutmalı Hava Kurutucuları

Basınçlı hava normal atmosferik çevre havasından elde edildiğinden; su buharı durumunda nem içerir. Su miktarı sıcaklıkla değişir. Hava ne kadar sıcaksa; o kadar fazla miktarda su buharı taşıyabilir. Bu nem, kontrol edilmediği taktirde; basınçlı hava tesisatı içinde sıvılaşır ve birçok problem çıkmasına sebep olur. 

Devamını oku: Gaz Soğutmalı Hava Kurutucuları

Kimyasal Kurutucu (Silika jelli)

PSA (Pressure Swing Adsorption) prensibiyle çalışan adsorpsiyonlu tip kurutucular, silikajelli, kimyasal veya desiccant kurutucu olarak da adlandırılırlar. Pnömatik ekipmanlarda, boyahanelerde, gıda sektöründe ürünle temas eden veya etme riski olan noktalarda; ilaç sanayinde, azer kesim v.b. sektörlerde değerli ekipmanlarda kullanılan basınçlı havanın 

Devamını oku: Kimyasal Kurutucu (Silika jelli)

Hat FiltresiKompresörler atmosferden nemli havanın dışında, kompresörün çalıştığı yere bağlı olarak, toz ve diğer partiküllerin yanı sıra çeşitli gazlarda almaktadır. Toz ve partiküllerin büyük bir kısmı  kompresör içinde olan filtreler tarafından tutulmasına rağmen , çeşitli gazlar ve oldukça küçük partiküller havayla kompresör dışına çıkarak tesisata verilmektedir. 

Devamını oku: Hat Filtresi